معرفی بهترین سنگ های لایم استون

9 اسفند 1399 20 0 بلاگ

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین سنگ های لایم استون ایران بپردازیم پس با ما همراه باشید. سنگ لایم استون همانند دیگر سنگ ها ویژگی ها و قابلیت های خاص خود را دارد و برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ لایم استون از رسوبات مواد معدنی به نام کلسیت تشکیل می شود. کلسیت هم ماده معدنی ای می باشد از جنس آهک. به همین دلیل سنگ لایم استون جز هر دو دسته سنگ های رسوبی و آهکی قرار می گیرد. همچنین به عنوان جوان ترین سنگهای رسوبی هم شناخته می شود.

این نوع سنگ ها به علت جذب آب بالا و مقاوت فشاری پایین مناسب برای نمای بیرونی و سنگفرش کاربرد ندارند.

در ایران اکثرا دارای رنگ های روشن هستند و تنها سنگ ساختمانی لایم استون سیلور بوژان رنگی تیره دارند. در این چند سال اخیر با پیشرفت علم نانو تکنولوژی توسط نانو در مقابل جذب آب مقاوم شده اند و چنانچه لایم استون با نانو پوشش داده شود با توجه به قیمت مناسب سنگ لایم استون نسبت به سنگ های تراورتن سفید میتوان در نمای ساختمان هم از لایم استون استفاده کرد.

بهترین سنگ های لایم استون

سنگ لایم استون مرودشت

معادن این سنگ در مرودشت در استان فارس واقع شده است. این سنگ یکی از سفید ترین و روشن ترین سنگ های ساختمانی است. ظاهر این سنگ یکنواخت است. مقدار آهک در این سنگ بالاست و به همین دلیل جذب آب بالایی دارد. قیمت این سنگ به نسبت پایین است.

سنگ لایم استون اسلام آباد

یکی از انواع سنگ لایم استون سنگ لایم استون اسلام آباد است. معادن سنگ لایم استون اسلام آباد در اسلام آباد غرب واقع در کرمانشاه قرار دارد. از این معدن ماهیانه به مقدار 5000 تن سنگ استخراج می شود. رنگ این سنگ روشن و سفید است. این سنگ ظاهر یکنواخت دارد. جذب آب این سنگ بالا است. تراکم پذیری آن کم است. این سنگ به خوبی ساب نمی پذیرد از این جهت ظاهر آینه ای ندارد. این سنگ را می توان با استفاده از فناوری های جدید مثل نانو پوشش ها در برابر جذب آب مقاوم کرد.

سنگ لایم استون مهاباد

یکی از انواع سنگ لایم استون سنگ م استون است. معادن این سنگ در مهاباد واقع در آذربایجان غربی واقع شده است. رنگ این سنگ لایم استون کرم است. این سنگ نیز آهکی است و به همین دلیل جذب آب بالایی دارد. این سنگ تراکم پایینی دارد. این سنگ ساب پذیری پایینی دارد.

نظرات کاربران ( بدون نظر )