معرفی بهترین سنگ های تراورتن

2 اسفند 1399 38 0 بلاگ

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین سنگ های تراورتن بپردازیم پس با ما همراه باشید. به طور کلی سنگ تراورتن ایران از جمله بهترین نوع تراورتن برای نمای ساختمان است و زیبایی و مقاومت و چسبندگی و رنگ بندی از جمله عوامل بسیار تاثیرگذار برای خرید تراورتن است.

بهترین سنگ های تراورتن

برخی از بهترین سنگ های تراورتن :

سنگ تراورتن عباس آباد :

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از بهترین انواع این سنگ ها است. این سنگ از نظر وجود معدن و گستردگی در ایران نسبتا فراوان بوده و در رنگ ها و طرح های مختلف مشاهده می گردد. شایان ذکر است با توجه به نحوه راستای برش، تراورتن در دو نوع کلی موجدار و بدون موج موجود است.

به طور کلی تراورتن در دو دسته مصنوعات سنگی و مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. در مصنوعات سنگی مانند انواع گلدان سنگی – شومینه سنگی – مجسمه سنگی – باربیکیو و … . به عنوان مصالح ساختمان نیز این سنگ در پله ها با ضخامت 3 سانتی متر، در نماهای ساختمانی با ضخامت ۱.۶ تا ۱.۸ سانتی متر و در برخی موارد با ضخامت ۲ سانتی متر بکار برده می شوند.

سنگ تراورتن آتشکوه :

سنگ تراورتن آتشکوه با نام های تراورتن شهاب سنگ، تراورتن امداد و سنگ تراورتن سفید محلات نیز معروفی می شود. این سنگ دارای تم رنگی سفید می باشد. مهم ترین ویژگی سنگ تراورتن آتشکوه روشن بودن و ساب پذیری بالای ان می باشد. این سنگ جز بهترین نوع سنگ تراورتن می باشد که دارای سورت های مختلفی با رگه های سیاه و صورتی است. مهم ترین کاربرد سنگ تراورتن آتشکوه، استفاده در نما ساختمان می باشد. قیمت سنگ تراورتن آتشکوه با توجه به عوامل مختلفی چون رنگ، ابعاد، ضخامت، فرآوری، میزان ساب پذیری، برش و… تعیین می شود.

سنگ تراورتن حاجی آباد :

از دیگر انواع تراورتن های مشهور و پر طرفدار، می توان به سنگ تراورتن حاجی آباد اشاره کرد. این سنگ نیز دارای سورت ها و درجات مختلفی می باشد و به دو صورت موج دار و بدون موج در کارخانه جات برش داده می شود. قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد دارای زمینه روشن و تیره ای می باشد بسیار مناسب است و در بافت خود از گل های ریز و درشت زیبایی برخوردار است. درجات ضعیف سنگ حاجی آباد در زمینه خود داری هاله ها و رگه های قرمز و مشکی می باشند و درجات قوی تر آن از رنگ روشن تر و رگه های کم تری برخوردار هستند.

سنگ تراورتن سیلور :

سنگ تراورتن سیلور از مناسب ترین سنگ های ساختمانی برای استفاده در نمای خارجی ساختمان می باشد، زیرا دارای تخلخل بسیار زیادی می باشد. این سنگ، رنگ زمینه ای دودی دارد و هاله هایی از سفید در سطح سنگ پراکنده شده است که زیبایی سنگ سیلور را دوچندان می کند. این سنگ ساختمانی به دلیل دارا بودن رنگ زمینه تیره، آثار کثیفی بر روی این سنگ کمتر نمایان شده و همچنین به صورت موج دار و بی موج فراوری می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 021-56233174 تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید سنگ وزرا را در اینستاگرام دنبال کنید.

نظرات کاربران ( بدون نظر )