سنگ های مناسب برای حمام

22 مهر 1399 20 0 دسته‌بندی نشده

در این مقاله به بررسی سنگ های مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی می پردازیم شما می توانید انواع سنگ های ساختمانی را از مجموعه بزرگ استون لند خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع سنگ های حمام و سرویس بهداشتی کافیست برروی لینک کلیک کنید.

سنگ‌ ها از مواد سخت و مقاومی با تنوع رنگ و جنس بسیار بالا هستند که از قدیم به‌عنوان یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی مورد استفاده بود. این ماده علاوه بر اینکه نقش مهمی در مقاوم‌ سازی ساختمان ایفا می ‌کند به‌ عنوان عنصری تزئینی برای زیباتر کردن بناهای مختلف کاربرد دارد. 

سنگ مناسب برای حمام چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

انتخاب سنگ برای مکان هایی نظیر حمام و سرویس بهداشتی یکی از اقدامات مهم و ضروری در حوزه نازک کاری ساختمان است. میزان رطوبت در سرویس های بهداشتی و حمام بالاست و سنگی که برای این قسمت ها خریداری می شود باید جذب آب پایینی داشته باشد.
آب در سنگ های نفوذناپذیر به مقدار بسیار کم نفوذ می کند و منجر به تخریب بافت آنها نمی شود، از این رو سنگ هایی که تخلخل کمتری دارند و ساب خورده اند مناسب ترین سنگ محسوب می شوند.

انواع سنگ های مناسب برای حمام :

  • سنگ گرانیت
  • سنگ چینی
  • سنگ مرمر
سنگ های مناسب برای حمام

سنگ چینی جزو سنگ های مناسب برای حمام :

سنگ چینی علاوه بر خواص فیزیکی مناسب شفافیت و براقی زیبایی را دارد و رنگ سفید آن حس خوب تمیزی را به سرویس بهداشتی می‌دهد. 

سنگ مرمر جزو سنگ های مناسب برای حمام :

سنگ مرمر نوعی سنگ آهکی است که تحت فشار و حرارت به واسطه تبلور مجدد هنگام دگرگونی سنگ‌های آهکی ایجاد می‌شود. این نوع سنگ هم به صورت یکدست و هم با رگه‌هایی به رنگ ‌های متنوع یافت می‌شود. این رگه‌ها به دلیل ناخالصی‌هایی است که در سنگ آهک اولیه وجود داشته است. مرمر با رنگ‌هایی متمایز از دیگر سنگ‌ های طبیعی دیده می‌شود. رنگ ‌هایی مانند قرمز، زرد، سفید، خاکستری، ارغوانی و سبز

مقاومت این سنگ به خوبی سنگ گرانیت و سنگ چینی نیست. قیمت سنگ مرمر در مقایسه با سایر سنگ ها گران تر است اما فضای حمام و سرویس بهداشتی را بسیار لوکس و تمیز نشان می دهد.

سنگ گرانیت به عنوان سنگی مناسب برای حمام :

سنگ گرانیت یکی متداول‌ ترین انواع سنگ های ساختمانی از دسته سنگ‌ های آذرین است این سنگ به رنگ‌ های قرمز، سیاه، قهوه ‌ای، شکلاتی، صورتی، آبی و سبز وجود دارند با استفاده از این سنگ به راحتی می ‌توان در فضا هارمونی و هم ‌خوانی ایجاد کرد.

این سنگ در نمای داخلی حمام و دستشویی مورد استفاده قرار می گیرد. مقاومت سنگ گرانیت بسیار بالا بوده و در برابر جذب آب نفوذ ناپذیر است. سنگ گرانیت را می توان با انواع مواد شوینده شستشو داد بدون آنکه تغییر رنگ دهد و ظاهر آن دچار آسیب شود.

نظرات کاربران ( بدون نظر )