سنگ ساختمانی مناسب دیوار

11 اسفند 1399 7 0 بلاگ

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی سنگ ساختمانی مناسب دیوار های داخلی، خارجی، سرویس های بهداشتی و راه پله ها بپردازیم پس با ما همراه باشید. خریداران سنگ های ساختمانی معمولا با مشکل انتخاب سنگ مناسب مواجه هستند و اکثر اوقات بر اساس شنیده های خود از دیگران و معیار های غلط انتخاب خود را انجام میدهند. در صورتی که می توانند با یک انتخاب درست و مناسب ماندگاری ، زیبایی و دوام سازه را افزایش دهند و هزینه های تعمیرات و بازسازی در آینده را کاهش دهند.

از سنگ ساختمانی می ‌توان برای نماکاری دیوارهای ساختمان استفاده کرد. البته انتخاب سنگ برای این دیوارها با توجه به پارامترهای مختلفی صورت می‌پذیرد. برای مثال اولین نکته در خصوص این دیوارها قرار داشتن آنها در برابر عوامل محیطی مختلف نظیر باد، باران، گرما و تابش مستقیم آفتاب، سرما و … است.

به همین دلیل سنگی که برای نمای این دیوارها به کار می‌رود باید مقاومت کافی برای دوام در این شرایط را داشته باشد. برای مثال یکی از انواع سنگ‌ های پرکاربرد در نمای ساختمان و دیوارهای حیاط، تراورتن است.

سنگ مناسب دیوار

سنگ مناسب دیوار سرویس بهداشتی و حمام

استفاده از مصالحی نظیر سنگ، سرامیک و … در سرویس ‌های بهداشتی سابقه‌ فراوانی دارد. سنگ ‌های مورد استفاده در این بخش ‌های خانه باید جذب آب پایینی داشته باشند. همچنین زیبایی و هماهنگی این سنگ‌ها با سنگ‌ های کف بسیار حائز اهمیت است. بهترین سنگ های مناسب برای سرویس بهداشتی چون تراورتن، مرمر و گرانیت میباشد.

سنگ مناسب دیوارهای خارجی

سنگ های تراورتن، گرانیت و سند استون از جمله سنگ های مناسب برای نمای خارجی ساختمان می باشند. تراورتن ها مقاومت خوبی در برابر سرما، گرما، اشعه UV نور خورشید و رطوبت ، نسبت به سایر انواع سنگها دارند. البته اکثر گرانیت ها نیز دارای این خصوصیات هستند اما بعضا رطوبت هوا ممکن است باعث اکسید شدن کانی های آهن موجود در سنگ شده و موجب بدشکل شدن ظاهر سنگ میشود و در بعضی از انواع تیره آنها نور خورشید موجب از دست رفتن رنگ طبیعی سنگ شود.

سنگ مناسب دیوار راه پله

سنگ های ساختمانی با توجه به تنوع طرح، رنگ و نوعی که دارند به نسبت قابلیت استفاده در اکثریت بخش های ساختمان را داشته و در این بین سنگ ساختمانی برای دیوار راه پله نیز به عنوان یکی از چالش های اساسی برای اکثریت خردیداران سنگ ساختمانی است.انتخاب سنگ مناسب برای این بخش موجب نوسازی راه پله و ایجاد جلوه های مدرن در ان خواهد شد و با توجه به مقاومت بالا و دوام سنگ،موجب شده تا استفاده از آن بسیار رایج گردد. سنگ های مناسب برای دیوار راه پله عبارتند از سنگ گرانیت، سنگ مرمریت، سنگ تراورتن و سنگ چینی می باشد.

نظرات کاربران ( بدون نظر )