سنگ تراورتن حاجی آباد و بررسی کاربردهای آن در طراحی داخلی

19 بهمن 1399 12 0 بلاگ

همانطور که می دانیم سنگ تراورتن (Travertin) یک سنگ آهکی می باشد که از فعالیت چشمه های آب گرم به وجود آمده است. خواص سنگ تراورتن بین سنگ مرمر و سنگ آهک می باشد که به طور طبیعی نیز در کنار چشمه ها، غارها و … یافت می شود.

وجود سطوح اسفنجی و حفره های موجود در سطح سنگ تراورتن ناشی از آزاد شدن دی اکسید کربن در هنگام رسوب گذاری و تشکیل این نوع سنگ ها می باشد. یکی از انواع سنگ های تراورتن، سنگ حاجی آباد است که در ادامه مقاله به بررسی این سنگ ساختمانی می پردازیم.

سنگ تراورتن حاجی آبادی

تراورتن حاجی آباد چیست؟

سنگ تراورتن (Travertine) حاجی آباد یکی از انواع سنگ های ساختمانی است که از ویژگی های ظاهری این نوع سنگ می توان به داشتن رنگ و بافت منحصر به فرد آن اشاره کرد. این نوع سنگ تراورتن در نما و دیوار کاربرد دارد. ضخامت این سنگ ساختمانی 20 میلی متر می باشد و در ابعاد 40 سانتی متری طولی به بازار عرضه می شود و محبوبیت بالایی بین طراحان و سازندگان ساختمان دارد.

انواع سنگ های تراورتن حاجی آباد :

  • تراورتن حاجی آباد کرم روشن
  • تراورتن حاجی آباد شکلاتی
  • تراورتن حاجی آباد سفید
  • تراورتن حاجی آباد عسلی
  • تراورتن حاجی آباد موج ریز شکلاتی
  • تراورتن حاجی آباد موج دار
  • تراورتن حاجی آباد ابر و بادی
  • تراورتن حاجی آباد بی موج

ویژگی سنگ های حاجی آباد :

سطح خارجی سنگ های تراورتن حاجی آباد به دلیل فرآوری نشدن با رزین سوراخ های ریزی دارد به همین دلیل استفاده از آن در مناطق سرد و پربارش به دلیل جاذب آب بودن توصیه نمی شود.

این سنگ ساختمانی در برابر ساییدگی، رنگ رفتگی، پریدگی و شکستگی مقاوم می باشد و استحکام زیادی دارد.

قیمت سنگ های حاجی آبادی نسبت به سنگ های تراورتن دیگر بسیار مناسب تر می باشد.

وزن این سنگ ساختمانی نسبت به سنگ های دیگر سبک تر است و در نتیجه وزن ساختمان را کاهش می دهد.

این سنگ به دلیل برخورداری از رنگ زیبا مکمل خوبی برای طراحی در نما است.

ظاهر بسیار زیبای آن نمایی شیک و لوکس به ساختمان می بخشد.

کاربرد سنگ ساختمانی حاجی آباد در طراحی ساختمان :

انواع مختلفی از سنگ‌ های طبیعی برای استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد. سنگ مرمریت، سنگ تراورتن، سنگ چینی یا کریستال، سنگ گرانیت، سنگ مرمر و … مورد استفاده در دکوراسیون و نیز بخش های مختلف ساختمان می باشند. برای پوشش دیوار ها توصیه می شود به جای تایل از اسلب سنگ های طبیعی برای طراحی و پوشش دیوارهای استفاده کنید. چینش جناغی سنگ ها می تواند طرح هایی بی نظیر و خیال انگیز ایجاد نماید که نظر هر بیننده ای را به خود جلب خواهد کرد.

نورپردازی مناسب باعث زیباتر جلوه کردن بافت و ظاهر فوق العاده‌ی سنگ‌های طبیعی خواهد شد. سنگ‌های طبیعی را در ترکیب با اقلام دارای طبیعت گرم مانند خز، ترمه، قالیچه‌ و بالش‌های پشمی به کار ببرید زیرا سطوح سنگی حس سردی به دکوراسیون داخلی اتاق‌ می‌بخشد. رگه‌هایی از رنگ روشن را در میان سایه‌های زرد، نارنجی و قرمز قرار دهید تا فضای شاد و نشاط آوری داشته باشید.

سنگ تراورتن حاجی آباد برای نماهای داخلی و خارجی ساختمان کاربرد دارد. این سنگ به خاطر جنسی که دارد مناسب برای نمای بیرونی ساختمان می باشد. همین سنگ در نمای داخلی نیز کاربردهای فراوانی دارد و با توجه به سلیقه شما می‌توان در هر جایی از ساختمان آن را اجرا کرد.

نظرات کاربران ( بدون نظر )