رنگ مناسب در طراحی حمام و سرویس بهداشتی

31 فروردین 1400 39 0 بلاگ

رنگ مناسب در طراحی حمام و سرویس بهداشتی، چه رنگ هایی می تواند باشد؟ شاید اکنون شما درحال تغییر دکوراسیون منزلتان هستید یا میخواهید بدانید که بهترین رنگی که میتوان در طراحی حمام و سرویس های بهداشتی از آن استفاده کرد چیست؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. در خانه های امروز ایرانی، کم ترین اهمیت به سرویس بهداشتی و حمام داده می شود در صورتی که این موضوع در کشورهای دیگر با کیفیت و استانداردهای بهتری در حال طراحی و اجراست. شاید فکر کنید برای رسیدن به چنین کیفیتی حتما باید حمام و سرویس بهداشتی بزرگ داشته باشید و ماه ها هزینه زیادی بپردازید، اما برخلاف تصورتان با یک رنگ آمیزی حتی در فضاهای خیلی کوچک می توانید حمام و سرویس بهداشتی مانند ژورنال های حرفه ای خلق کنید. 

سنگ مناسب در طراحی حمام

حال وقت آن است تا به شما بگوییم رنگ مناسب در طراحی حمام و سرویس بهداشتی، شامل چه مواردی می شود؟

در فضای حمام و سرویس بهداشتی، ایجاد فضایی آرام و راحت و فضایی که حس تمیزی رو القا کند، اهمیت دارد. از طرفی چون معمولاً سرویس بهداشتی در منازل فضای کوچکی دارد بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده بشود تا باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا بشود.

بنابراین، با توجه به توضیحاتی که گفتیم، مناسب‌ترین رنگ برای حمام و سرویس بهداشتی در منازل رنگ سفید، رنگ سبز و آبی است. اما باز هم تأکید می‌کنیم که این یک پیشنهاد هست و ممکن هست شما به طور مثال با رنگ قرمز در سرویس بهداشتی و حمام بیشتر احساس راحتی و تمیزی داشته باشید.

رنگ آبی روشن یکی از رنگ های محبوب برای سرویس بهداشتی های کوچک است. شادابی رنگ آبی روشن به دیوار ها جذابیت بسیاری خواهد بخشید. این رنگ می تواند حمام و سرویس بهداشتی کوچک را روشن تر کند. می توانید از لوازم دکوری فلزی و حوله های سفید استفاده کرده و دکوراسیون را کامل کنید. زمانی که برای دیوار سرویس بهداشتی از رنگ های آبی و سبز روشن استفاده می کنید، سقف را نیز با رنگ روشن رنگ آمیزی کرده و فضا را بزرگ تر کنید.

رنگ های بژ و کرم برای سرویس بهداشتی های کوچک انتخاب بسیار مناسبی هستند. با استفاده از یک رنگ خنثی در پس زمینه می توانید از اکسسوار های متنوع و نا محدودی استفاده کنید. با بهره بردن از گرمی این رنگ ها و با استفاده از کمی رنگ سفید و نقره ای می توانید سرویس بهداشتی را به مکانی بی نظیر تبدیل کنید. با ایجاد تعادل میان رنگ های سرد و گرم، حمام و دستشویی کوچک را بزرگتر جلوه دهید.

ترکیب کردن رنگ های تیره و روشن

همانطور که در قبل هم به این نکته اشاره شد انتخاب رنگ مناسب در یک حمام کوچک از اهمیت بالایی برخوردار است؛ شما می توانید در طراحی حمام خود کف های تیره را با دیوارهای روشن ترکیب کنید، چرا که دیوارهای تیره باعث می شوند فضای حمام بسته و کوچک به نظر برسد؛ اما دیوارهای با رنگ روشن برعکس عمل می کنند زیرا آنها انعکاس دهنده نور بیشتری هستند و فضا را بازتر و پر نورتر می کنند؛ بنابرین رنگ های تیره را برای کف انتخاب کنید تا از نظر بصری با دیوارهای روشن در تضاد باشند و زیبایی بیشتری به محیط ببخشند؛ با رعایت کردن نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی می توانیم حمامی لوکس و جذاب را طراحی و آماده کنیم.

از آنجا که در طراحی حمام و سرویس های بهداشتی، کفپوش هم نقش مهمی دارد بنابراین انتخاب کفپوش مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی به چند دلیل اهمیت دارد، زیرا این انتخاب علاوه بر آن که سلیقه صاحب خانه را نشان می دهد، می تواند امنیت، بهداشت و سلامت را برای اعضای خانواده به همراه داشته باشد.

سنگ مناسب در طراحی حمام

اگر می خواهید بهترین و مناسب ترین کفپوش را در حمام و سرویس بهداشتی خانه تان داشته باشید، پیشنهاد می کنیم سراغ انواع کفپوش های سنگی بروید. انتخاب کفپوش سنگی چند حسن دارد:

اول اینکه شست وشو و رعایت بهداشت آنها در حمام بسیار آسان است و از طرف دیگر این نوع کفپوش ها طول عمر بیشتری را در محیط مرطوب و نمناک حمام دارند و می توانند برای سال های زیادی رنگ، ظاهر و ترکیب خود را حفظ و زیبایی حمام تان را تضمین کنند.

نکته : برای آشنایی با انواع سنگ های ساختمانی کافیست برروی لینک کلیک کنید.

نتیجه :

به طور کلی رنگ هایی که در زیر به آنها اشاره میکنیم برای استفاده در حمام ها و سرویس های بهداشتی به خصوص کوچک از نظر ابعاد، کاملا مناسب هستند. البته با همه موارد گفته شده اینکه شما از چه رنگ و متریالی استفاده نمایید به خودتان و سلیقه شخصی تان مرتبط می شود.

 • رنگ کرم و سفید
 • رنگ آبی
 • رنگ های کلاسیک خنثی
 • ترکیب رنگ ها با خاکستری
 • رنگ یاسی و سفید
 • رنگ نارنجی
 • رنگ قرمر آلبالویی و سفید
 • رنگ سبز نعنایی و سفید
 • رنگ ماهونی با رگه هایی از سفید و خاکستری
 • رنگ های سیاه و سفید
 • ترکیب رنگ های کرم و بژ

نظرات کاربران ( بدون نظر )