انواع سنگ نمای ساختمان

23 مهر 1399 11 0 دسته‌بندی نشده

نمای ساختمان اولین تصویری است که شما از یک ساختمان می بینید.انواع سنگ نمای ساختمان برای ایجاد ظاهری زیبا و همچنین افزایش استحکام ساختمان به کار می رود. در نمای ساختمان از سنگ های مختلفی استفاده می شود که هر کدام علاوه بر ظاهر متفاوتی که به ساختمان شما می دهند ویژگی های دیگری هم دارند که شما می توانید با توجه به شرایط خود و موقعیت ساختمانتان هر مدام را انتخاب کنید.

سنگ مناسب نمای ساختمان

سنگ مناسب نمای ساختمان

سنگ نمای ساختمان سنگی مقاوم است که ظاهر زیبایی به ساختمان شما می بخشد. برای این بخش از ساختمان از سنگ های آذرین ، دگرگونی و رسوبی مختلف استفاده می شود.از میان این انواع سنگ نمای ساختمان سنگ هایی که در دسته سنگ های رسوبی قرار میگیرند تنوع ظاهری بیشتری دارند و در نتیجه دست شما در انتخاب بیشتر باز است.

سنگ های مرمر که یکی از انواع سنگ های دگرگونی است که برای نمای ساختمان به کار میبرد هم چنین سنگ های تراورتن هم این کاربرد را دارند. همچنین شما می توانید برای نمای ساختمانتان از سنگ گرانیت و سایر سنگ های آذرین هم استفاده کنید. لذا به بررسی هر کدام از این نوع سنگ ها می پردازیم.

شما می توانید برای سفارش و خرید سنگ نمای ساختمان مورد نظرتان از طریق همین لینک اقدام کنید.

سنگ گرانیت برای نمای ساختمان

سنگ گرانیت یکی از پرکاربرد ترین سنگ هاست که در ساخت ابزار های مختلف از آن استفاده می شود. این سنگ ها که نوعی سنگ آذرین هستند ظاهر زیبایی دارند و به علت مقاومت بالایی که دارند در قسمت های مختلف ساختمان می توان از آن ها بهره جست. همچنین سنگ گرانیت را می توان یکی از سنگ هایی دانست که برای استفاده در نمای ساختمان رواج دارند.

سنگ گرانیت از هزاران سال قبل برای ساخت ساختمان مورد استفاده بوده و در فضاهای گوناگون از آن استفاده می شده است. این سنگ مقاومت بالایی در برابر ساییدگی و نفوذ آب داشته و آلودگی هوا به آن آسیب زیادی نمیرساند به همین علت می توان از آن برای مقاوم سازی نمای ساختمان استفاده کرد. همچنین لازم به ذکر است که استفاده از سنگ گرانیت ممکن است هزینه زیادی را برای شما به بار بیاورد چرا که این سنگ نسبتا گران قیمت است. اما اگر این مسئله برای شما اهمیتی ندارد می توانید با خیال راحت آن را انتخاب کنید.

سنگ مرمریت برای نمای ساختمان

بر خلاف سنگ گرانیت این نوع سنگ مقاومت کمی در برابر گرما و سرما دارد و استفاده از آن در نمای ساختمان زیاد مطلوب نیست. این سنگ یک نوع سنگ نرم است که می توان از آن در فضاهای داخلی ساختمان بهره جست.

سنگ مرمر برای نمای ساختمان

سنگ مرمر یکی از گران ترین سنگ هایی است که در لیست انواع سنگ نمای ساختمان قرار میگیرد. لذا ممکن است تهیه آن برای همه مقدور نباشد. از طرفی سنگ مرمر ظاهر زیبا و خاصی دارد و نور را از خود عبور می دهد. استفاده از آن در نمای ساختمان لوکس بودن بنای شما را تضمین می کند. همچنین شما می توانید از آن در بخش های محدودی از نمای ساختمانتان استفاده کنید.

سنگ کوارتزیت برای نمای ساختمان

سنگ کوارتزیت یک نوع سنگ دگرگونی است که دارای درصد بالایی کوارتز می باشد. این سنگ از فشرده شدن ماسه سنگ های دارای کوارتز فراوان به دست می آید. سنگ کوارتز حتی نسبت به گرانیت هم مقاومت بالاتری دارد و از آن می توان برای نمای ساختمان استفاده کرد. تنوع رنگی این سنگ در رنگ های خنثی است. به دلیل اینکه این سنگ در برابر مواد شیمیایی و آلودگی های محیطی و همچنین گرما و سرما مقاومت خوبی دارد استفاده از آن در نمای ساختمان ها هم رایج است. نکته مهمی که سنگ کوارتزیت دارد این است که نسبت به سنگ گرانیت بسیار مقرون به صرفه است و قیمت پایینی دارد.

سنگ تراورتن برای نمای ساختمان

یکی از سنگ های پرکاربردی که از آن در نمای ساختمان و سایر قسمت ها استفاده می شود سنگ تراورتن است. سنگ تراورتن نوعی سنگ رسوبی است که با توجه به محلی که معدن سنگ در آن قرار دارد انواع و اقسام گوناگونی دارد. سنگ تراورتن به رنگ های گوناگونی موجود است که می توان از آن ها در زیباسازی ساختمان استفاده کرد. علت وجود رنگ های مختلف در سنگ های تراورتن میزان کربنات آهن در این نوع سنگ است. سنگ تراورتن ظاهر ابر و بادی دارد که استفاده از آن در نمای ساختمان و یا فضاهای داخلی وجهه زیبا و خوبی به ساختمان شما می دهد. خرید سنگ تراورتن را می توان از لحاظ قیمتی یکی از به صرفه ترین سنگ نما ها دانست. استفاده از این نوع سنگ در مناطق گرمسیری بیشتر توصیه می شود.

نظرات کاربران ( بدون نظر )