انواع سنگ آشپزخانه مدرن

22 مهر 1399 18 0 دسته‌بندی نشده

این روزها تقریبا همه مردم به زیبایی و ظاهر خانه هایشان اهمیت می دهند. فضای آشپزخانه که از فضاهایی است که به راحتی می توان آن را به شکل های زیبایی در آورد و از طریق آن تمامی خانه را تحت تاثیر قرار داد، مورد توجه معماران قرار گرفته است. انواع سنگ آشپزخانه مدرن می تواند به لوکس شدن آشپزخانه منزل شما و در نهایت خانه شما کمک کند‌.

از آنجایی که انواع و اقسام سنگ ها برای این قسمت از منزل به کار میرود قصد داریم مزایا و معایب هر کدام را برای شما برشمریم. همچنین هدف ما این است که شما بهترین انتخاب را در معماری منزل خود داشته باشید.

همانطور که می دانید در قسمت های گوناگونی از فضای آشپزخانه می توان از سنگ ها استفاده کرد و به وسیله آن ها زیبایی یک آشپزخانه رویایی را قلمداد کرد. از سنگ مورد استفاده روی اپن گرفته تا حتی کابینت ها و کف آشپزخانه هر کدام انواع خاص خود را دارند. حتی برای تزیین دیوار ها هم می توان از سنگ های آنتیک و دیگر سنگ های مورد استفاده در ساختمان سازی بهره برد.

اما هر کدام از این فضا ها نیازمند سنگی با ویژگی های مطلوب هستند که کمترین آسیب را ببیند. شناخت سنگ های مختلف برای به کارگیری در این فضاها می تواند هزینه های شما را به حداقل برساند و در عین حال کیفیت و زیبایی مطلوب شما را فراهم آورد.

سنگ مناسب اپن آشپزخانه

برای اپن آشپزخانه از سنگ های گوناگونی می توان استفاده کرد. بسته به این که شما با توجه به دکوراسیون منزلتان به چه رنگ سنگی نیاز دارید و یا فضای اپن یا کابینت های شما چقدر سنگ لازم دارد می توانید انواع گوناگون سنگ ها را استفاده کنید. ما در رابطه با هر کدام از این سنگ ها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم. در نهایت شما می توانید از طریق صفحه انواع سنگ آشپزخانه سنگ مورد نیاز خود را سفارش دهید.

انواع سنگ آشپزخانه مدرن

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت را می تواند بهترین گزینه برای استفاده در فضای آشپزخانه دانست . این سنگ ظاهر بسیار زیبایی دارد . همین عامل باعث می شود که حتی اگر موارد دیگر در آشپزخانه شما لوکس نباشد ظاهر زیبا و لوکسی به فضای آشپزخانه شما بدهد. سنگ گرانیت در رنگهای گوناگونی وجود دارد و شما می توانید از تنوع رنگی آن با توجه به دکوراسیون منزلتان استفاده کنید. از طرفی رسنگ گرانیت قیمت نسبتا بالایی دارد پس اگر برای شما مسئله قیمت مطرح نیست سنگ گرانیت گزینه مناسبی برای آشپزخانه شماست.

و حتی می توان آن را بهترین گزینه دانست.سنگ گرانیت مقاومت بالایی دارد و در برابر گرما آسیبی نمی بیند. همچنین اگر زمانی دچار شکستگی آسیب‌دیدگی شود لازم نیست آن را تعویض کنید .بلکه می توانید به راحتی به تعمیر آن بپردازید . از طرفی سنگ گرانیت به علت لوکس بودن ارزش منزل شما را هم بالا می برد.

سنگ صابون

سنگی که معمولا در آشپزخانه هایی با ظاهری کلاسیک و آنتیک استفاده می‌شود سنگ صابون است. سنگ صابون رنگ تیره‌ای دارد و معمولاً در گذشته از آن برای اپن آشپزخانه استفاده می‌شد اما امروزه بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه و سینک ظرفشویی استفاده می‌شود. سنگ صابون هم در برابر گرما مقاومت نسبتاً خوبی دارد. همچنین لکه‌ها در آن نفوذ نمی کند و شما می توانید به آسانی آن را تمیز کنید.

سنگ مرمر

از دیگر سنگ هایی که برای اپن آشپزخانه و سایر فضاها استفاده می‌شود سنگ مرمر است. سنگ مرمر نسبت به گرانیت و سنگ صابون از مقاومت کمتری برخوردار است. به علاوه قیمت بالایی هم دارد به همین علت معمولاً استفاده نمی‌شود. اما اگر شما آشپزخانه ای لوکس می خواهید سنگ مرمر می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. سنگ‌های مرمر هم در رنگ‌های گوناگون استفاده می‌شود و می‌تواند با توجه به دکوراسیون منزل شما انتخاب شود.

سنگ کوارتز

یکی دیگر از سنگ هایی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد سنگ کوارتز است. سنگ کوارتز می تواند جایگزین خوبی برای سنگ های گرانیت و مرمر باشد. سنگ کوارتز را می‌توان ترکیبی از مواد مصنوعی و طبیعی دانست که به صورت تخته درآمده و در هر اندازه و شکل قابل ساخت هستند. سنگ کوارتز مقاومت خوبی در برابر گرما ، اسید و فشار دارد.

کاشی سرامیک

یکی دیگر از سنگ هایی که در دکوراسیون منزل برای اپن و کابینت های آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیردکاشی سرامیک است . کاشی سرامیک امروزه در طرح های گوناگونی مانند چوب و چرم ساخته می‌شود. این کاشی ‌ها قیمت نسبتا ارزانی دارند و می توانند به آسانی روی اپن آشپزخانه نصب شود. پس اگر به دنبال یک راه حل ساده و نسبتا بادوام و ارزان قیمت هستید می‌توانید کاشی سرامیک را برای اپن آشپز خانه خود انتخاب کنید.

نظرات کاربران ( بدون نظر )